Severity: Warning

Message: Creating default object from empty value

Filename: models/frontend.php

Inside Llewyn Davis
  Regia: Ethan Coen, Joel Coen Ţara: SUA, Franţa An: 2013 Durata: 105 minute Gen: Drama, Muzical

Despre

Regia: Ethan Coen, Joel Coen

Ţara: SUA, Franţa

An: 2013

Durata: 105 minute

Gen: Drama, Muzical

Distributie

Cu Carey Mulligan, John Goodman, Justin Timberlake

Sinopsis

Inside Llewyn Davis este o comedie întunecată cu actori de calibru, muzică live şi o poveste pe cinste. Llewyn Davis cântă folk pe scena unui pub din New York-ul anilor `60 şi vrea să dea lovitura în industria muzicală. Este certat cu familia, nu are niciun domiciliu stabil şi doarme pe canapelele unui număr de prieteni ce tot descreşte. Llewyn trăieşte de pe o zi pe alta, alături de un motan simpatic ce îi fuge mereu printre degete şi luptă pentru pasiunea lui.Inside Llewyn Davis este o comedie întunecată cu actori de calibru, muzică live şi o poveste pe cinste. Llewyn Davis cântă folk pe scena unui pub din New York-ul anilor `60 şi vrea să dea lovitura în industria muzicală. Este certat cu familia, nu are niciun domiciliu stabil şi doarme pe canapelele unui număr de prieteni ce tot descreşte. Llewyn trăieşte de pe o zi pe alta, alături de un motan simpatic ce îi fuge mereu printre degete şi luptă pentru pasiunea lui.Inside Llewyn Davis este o comedie întunecată cu actori de calibru, muzică live şi o poveste pe cinste. Llewyn Davis cântă folk pe scena unui pub din New York-ul anilor `60 şi vrea să dea lovitura în industria muzicală. Este certat cu familia, nu are niciun domiciliu stabil şi doarme pe canapelele unui număr de prieteni ce tot descreşte. Llewyn trăieşte de pe o zi pe alta, alături de un motan simpatic ce îi fuge mereu printre degete şi luptă pentru pasiunea lui.Inside Llewyn Davis este o comedie întunecată cu actori de calibru, muzică live şi o poveste pe cinste. Llewyn Davis cântă folk pe scena unui pub din New York-ul anilor `60 şi vrea să dea lovitura în industria muzicală. Este certat cu familia, nu are niciun domiciliu stabil şi doarme pe canapelele unui număr de prieteni ce tot descreşte. Llewyn trăieşte de pe o zi pe alta, alături de un motan simpatic ce îi fuge mereu printre degete şi luptă pentru pasiunea lui.Inside Llewyn Davis este o comedie întunecată cu actori de calibru, muzică live şi o poveste pe cinste. Llewyn Davis cântă folk pe scena unui pub din New York-ul anilor `60 şi vrea să dea lovitura în industria muzicală. Este certat cu familia, nu are niciun domiciliu stabil şi doarme pe canapelele unui număr de prieteni ce tot descreşte. Llewyn trăieşte de pe o zi pe alta, alături de un motan simpatic ce îi fuge mereu printre degete şi luptă pentru pasiunea lui.Inside Llewyn Davis este o comedie întunecată cu actori de calibru, muzică live şi o poveste pe cinste. Llewyn Davis cântă folk pe scena unui pub din New York-ul anilor `60 şi vrea să dea lovitura în industria muzicală. Este certat cu familia, nu are niciun domiciliu stabil şi doarme pe canapelele unui număr de prieteni ce tot descreşte. Llewyn trăieşte de pe o zi pe alta, alături de un motan simpatic ce îi fuge mereu printre degete şi luptă pentru pasiunea lui.Inside Llewyn Davis este o comedie întunecată cu actori de calibru, muzică live şi o poveste pe cinste. Llewyn Davis cântă folk pe scena unui pub din New York-ul anilor `60 şi vrea să dea lovitura în industria muzicală. Este certat cu familia, nu are niciun domiciliu stabil şi doarme pe canapelele unui număr de prieteni ce tot descreşte. Llewyn trăieşte de pe o zi pe alta, alături de un motan simpatic ce îi fuge mereu printre degete şi luptă pentru pasiunea lui.Cel mai nou film al fraţilor Coen („Burn after Reading - Citeşte şi arde”, „No country for old men - Nu există ţară pentru bătrâni”), este “Inside Llewyn Davis”, povestea unui cântăreţ folk din anii ’60 şi a fost revelaţia Festivalului de Film de la Cannes, unde a luat Palme D'Or, acordat de juriul prezidat de Steven Spielberg.

Citeste mai mult: adev.ro/mpd1s9

Despre regizor

Regie Ethan Coen, Joel Coen

Premii

Inside Llewyn Davis a fost revelaţia Festivalului de Film de la Cannes, unde a luat Palme D'Or, acordat de juriul prezidat de Steven Spielberg.

Trailer